Порядок прийому дитини до дошкільного освітнього закладу

Інформація про наявність вільних місць

у  КЗДО №5 «Любисток»

на 01 жовтня  2021 року

Діти від 2 до 3 років

(І молодша група)

Діти від 3 до 4 років

(ІІ молодша група)

Діти від 4 до 5 років

(середня група)

Діти від 5 до 6 років

(старша група)

Спеціальна група для дітей з вадами зору (різновікова)

Спеціальна група для дітей з порушенням мови (різновікова)

Інклюзивна група (середня)

Порядок прийому дитини до дошкільного освітнього закладу

Порядок прийняття дітей до дошкільного освітнього закладу регулюється відповідними нормативно-правовими документами: ст 53 Конституції України,   ст. 34 Закону України "Про освіту", ст. 36 Закону України "Про дошкільну освіту", п. 6 «Положення про дошкільний навчальний заклад», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305.

Прийом дітей в дошкільний освітній заклад здійснюється незалежно від реєстрації місця проживання дитини та його батьків. Батьки або особи, які

їх замінюють мають право вибирати дошкільний освітній заклад.

Прийом дітей в дошкільний освітній заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:

•  заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
  •  свідоцтва про народження дитини;
  •  медичної довідки  про стан здоров'я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний заклад.

Для прийому дітей до дошкільного освітнього закладу в спеціальні групи додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації.

З метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у дошкільний освітній заклад, мінімізації людського впливу на порядок прийняття дітей до дошкільного закладу, прийом дітей  здійснюється відповідно до електронної черги в дошкільний освітній заклад, сформованої на сайті http://reg.isuo.org. Сайт батькам дає можливість поставити свою дитину в чергу не виходячі з дому.

Для реєстрації в електроній черзі необхідно вибрати дошкільний освітній заклад, заповнити реєстраційну форму, в якій вказати:

•  прізвище, ім’я, по батькові;
  • дата народження;
  • адреса реєстрації;
  • адреса фактичного проживання;
  • серія, номер та дата видачі свідоцтва про народження;
  • інформація про пільгову категорію (за наявності);
  • навчальний заклад, який має відвідувати дитина.

б) про батьків:

• прізвище, ім’я, по батькові батька або (та) матері, або осіб, що їх замінюють;
  • дата народженя;
  • адреса реєстрації;
  • адреса фактичного проживання;
  • контактні дані (телефон, електронна адреса);
  • місце роботи, посада або інформація про перебування на обліку в центрі зайнятості як безробітних (за умови наявності даних обставин).

та натиснути «Подати заявку».

Після успішної реєстрації для кожної заявки установлюється автоматично статус «Зареєстровано в черзі» та присвоюється порядковий номер в реєстрі відповідно до дати та часу обробки заявки. Заявник, для підтвердження інформації, зобов’язаний протягом 10 робочих днів з дня заповнення електронної форми звернутись до дошкільного освітнього закладу з наступним пакетом документів:

• копія свідоцтва про народження дитини;
  • документ (копію), що підтверджує право на пільгу (за умови наявності даних).

Батькам слід постійно відслідковувати статус заявки та якщо статус змінено на «Є можливість зарахувати» (про що буде відправлено повідомлення на електронну адресу), протягом 30 днів подати необхідні документи для зарахування дитини у дошкільний освітній заклад. Якщо документи батьками не надаються,  черга автоматично скасовується.

В електронній черзі можна реєструватися з моменту народження дитини.

Порядок зарахування дитини до дошкільного освітнього закладу у місті Рубіжному регуюється Положенням про електронну реєстрацію дітей для прийому в дошкільні навчальні заклади міста, затвердженим радою завідувачів комунальних дошкільних навчальних закладів та узгодженим начальником управління освіти Рубіжанської міської ради Обаполенко О.В. 29.08.2017 року.

Під час прийому дитини до дошкільного освітнього закладу, керівник  знайомить батьків, або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

Групи у дошкільному освітньому закладі комплектуються за віковими ознаками.
Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

За дитиною зберігається місце в дошкільному освітньому закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
Дошкільний освітній заклад здійснює консультативну педагогічну допомогу сім'ям з метою здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які не відвідують дошкільних закладів.

Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у  розмірі, що становить  60 відсотків від вартості харчування на день до 20 числа кожного місяця.